Vitajte na stránke mojerecepty ktoré pre Vás pripravuje vcielkaisr

Ovocný horoskop alebo „fruktoskop“

Spoznajte magickú moc „vášho“ ovocia! Astrológia vysvetľuje magickú moc ovocia aj pre jednotlivé znamenia zverokruhu. Pri poznaní ich hodnôt pre našu výživu a zdravie odhaľuje, ako pôsobí planetárna energia na naše telo a dušu prostredníctvom jedlých plodov rastlinnej prírody. Astrológia vám povie aj to, ako OVOCNÝ TYP ste podľa znamenia, v ktorom ste sa narodili. Potom už iba postačí zaradiť to či ono ovocie do svojho jedálneho lístka a počkať na jeho magický vplyv ...

ananásový typ

Ananásový typ - baran „23. 03. - 20. 04“

Ananás vo svojej botanickej podstate má vysoký obsah enzýmu bromelínu, ovplyvňuje zásobovanie tela proteínmi. Užitočný proti srdcovým chorobám, trombóze, hnačkám, infekciám močovodu. Pozor na možnú alergiu! Ananásový typ: človeka je poháňaný vnútornou silou presadzovať sa kvalitou. Ako „Ananásový baran“ máte mnoho tvárí a sám sa aj obdivujete. Úspech je pre vás samozrejmý. Pre svoje prostredie ste stálou výzvou do súťaže. Vaša sila tým vzrastá, ale vyvolávate nepopularitu. Ste schopný robiť politika, pretvárať svet i epochu! Slabosťou je sklon k narcizmu a podliehanie vášňam. Ich hladinu zvyšuje ananásová šťava.

čerešňový typ

Čerešňový typ – býk „21. 04. - 21. 05.“

Čerešne sú bohaté na draslík a sacharidy. Sú účinné proti horúčkam (obsah kyseliny salicylovej) a ich karotén pôsobí ako provitamín A, znižuje riziko rakoviny. Čerešne osviežujú vo dne, v noci (v horúčave polievka). Čerešňový typ: človeka je spriaznený duchom a ázijskými kultúrami. V podvedomí vás to ťahá k starému umeniu a chráni pred súčasným „tiežumením“. Orientálne múdrosti sú darom vášho duchu. Ich skvostom je čestnosť, láska a vernosť. Náhodé potešenia vás nelákajú, sú to radosti prchavé ako ranná hmla. Vaše tvorivé myšlienky potrebujú život bez stresu. Vašou slabosťou sú čerešne v susedovej záhrade a v nej krásna víla alebo princ.

jahodový typ

Jahodový typ – blíženci „22. 05. - 21. 06.“

Jahody záhradné sú významným zdrojom vitamínu C (čistí zažívacie ústrojenstvo), draslíka a železa (pre tvorbu krvi), mangánu (podpora zažívania). Ich živiny blahodarne pôsobia na nezvy, mozog a podnecujú túžby lásky. Jahodový typ: človek má viac tvárí, ktoré sa na seba nepodobajú. Menia sa zo včerajška na dnešok. Delia sa na skupinu kozmickú a pozemskú. Kozmická dýcha voľnejšie, pružnejšie a má intuitívny rozlet a vzlet. Mnohí vás práve preto považujú za nedisciplinovaného. Opak je pravda. Cudzia vám je pozemská prízemnosť, arogancia a klamstvo. Jahody sú ovocím plným zrniečok. Ste zlý, kým sa neocitnú v živnej pôde – všetky.

broskyňový typ

Broskyňový typ – rak „22. 06. - 22. 07“

Broskyne s vysokým obsahom vitamínu K sa významne podieľajú na zrážanlivosti krvi a sú aj príjemným (jemným) preháňadlom. Ich bioflavonoidy chránia pred rakovinou. Zinok podporuje tvorbu mužských spermií. Broskyňový typ: človeka sa rodí z lásky, ale v utrpení. Po väčšiu časť života sa vám bolesť ani nevyhýba. Šťastie nachádzate v harmonickom porozumení s milovanou osobou. U starých národov všetko zlo vyháňajú z tela broskyňovými vetvičkami. S broskyňovými vetvičkami tiež čarujú. Vašou mágiou je svet poézie. Pod jej plášťom prežívate akoby druhý život plný láskavých slov šľachetných činov, vzájomného rešpektu. Broskyňový koláč vás vráti realite.

hroznový typ

Hroznový typ – lev „23. 07. - 23. 08.“

Hrozno ako šťavnaté ovocie poskytuje takmer všetky vitamíny skupiny B. Jeho cukor povzbudzuje mozog a uvoľňuje nervové napätia. Biele i čierne hrozno podporuje činnosť obličiek, močových ciest a vylučuje zlé splodiny z tela. Hroznový typ: človeka má podobný imidž ako víno. Dobrá značka – a potom je dôležitá už iba adresa. Vtedy sa do vás ľahko zaľúbia a dostanete svojich partnerov do závislosti. Ide však o vaše pocity. Sú ozaj uspokojivé alebo falošne sebauspokojivé? Ste prototyp moderného človeka hľadajúceho stratenú rovnováhu. Možno ju nájdete vo víne. Ak ste nežné naladený, hľadáte niekoho, s kým by ste vypestovali lepšiu sortu.

hruškový typ

Hruškový typ – panna „24. 08 – 23. 09.“

Hrušky pomáhajú z tela vylučovať škodlivé látky. Obsahujú močopudný draslík. Glukóza rýchlo dodáva pri stresoch dostatok energie, aby sa vrátila dobrá nálada. Cenný je tiež ich obsah vláknin (zažívanie). Hruškový typ: človeka si potrpí od mladosti na eroticky príťažlivú postavu. U žien: 88 – 58 – 92. Muži sú skôr technicky založení. Ich vynaliezavosť však ani vo vzťahu k ženám nemá hraníc. Ľudské problémy sú im blízke až keď ako hrušky dozrejú a oddelia sa od „materského“ konára. Hybnou silou je dobrá nálada. Málokedy si berú na chrbát toľko, aby ohrozili svoje srdce. Pri stavaní nárokov akoby zabudli na svoj podiel.

slivkový typ

Slivkový typ – váhy „24. 09. - 23. 10.“

Slivky sú nielen najtrvanlivejším kôstkovým ovocím, ale aj všestranne užitočným, a to od knedlí až po slivovicu. Množstvo vláknin zbavuje vitamín E (proti zápche). Antokyán (farbivo) pôsobí proti nákazám. Slivkový typ: človeka ide za svojím cieľom s jasnou mysľou. Na ťažkosti si nezvyknete sťažovať, preto vás radi všade vítajú ako priateľa i partnera. Prevahu iných čestne uznáte, okrem konkurenčného boja v podnikaní, bez závisti a hnevu ustúpite. Nie ste citlivka, ani padavka pri riešení rodinného vzťahu. Pomáha vám vždy vysokí informovanosť. Kým sa zodpovedne o dôležitej veci rozhodnete, dáte na mienku iných.

granátovníkový typ

Granátovníkový typ – škorpión „24. 10 – 22. 11.“

Granátové jablká majú chutné šťavnaté plody, pre nás sú exotické. Dovážajú sa zo stredozemných oblastí. Sú bohaté na vitamín K, uhľohydráty a sú dôležité pre krvný obeh. Významnejší účinok dosiahneme, ak ich konzumujme aspoň obdeň. Granátovníkový typ: človeka podľa starých kultúr nesie v sebe pre svoje ohnivočervené voňavé kvety a v plode množstvo jadierok – symbol lásky, manželstva a plodnosti. Na pohľad nie ste sexidol. Kto však objaví vaše vnútorné bohatstvo, čaká ho s vami šťastná budúcnosť, vašou slabosťou je, že ste pre výpočítavcov zneužiteľný. Nedoceňujete svoje hodnoty, často ich ľahkomyseľne rozdávate. Myslite na seba!

pomarančový typ

Pomarančový typ – strelec „23. 11 – 21. 12.“

Pomaranče z dovozu sa stali najmä v zime zásobárňou vitamínu C, chrániaceho telo pred infekciami. Vitamín B 7 - biotín mierni ekzémy a vyrážky, podporuje rast pevných vlasov. Selén ochráni pred infarktom. Pomarančový typ: človeka je ozajstná hviezda – tak ako pomaranč medzi ovocím. Upozorňujete na seba atraktívnym vzhľadom, oblečením, farbami, decentným správaním sa. Potrebujete dosť veľký životný priestor, v ktorom sa vyskytnú i závistlivci. Milujete umenie, aj keď nie ste tvorivý umelec, svoj talent vnášate do každej činnosti. Umenie milovať tiež patrí do vašej abecedy života. Energiu z Jupitera na zbytočné reči nepremárnite!

citrónový typ

Citrónový typ – kozorožec „22. 12. - 20. 01.“

Citróny ponúkajú z citrusov najviac neoceniteľného vitamínu C – 53 mg na 100 g dužiny (75 ml stačí na denné pokrytie v organizme pre posilnenie jeho imunity). Bráni krvácaniu ďasien. Podporuje prijímanie železa a vápnika. Citrónový typ: človeka plne pochopil význam tohto ovocia. Odmenou je trvalá zásoba vnútorných síl, pokoj a šťastie. Ak ste prvorodenec, váš vysoký cit zodpovednosti sa snúbi s činorodosťou. Veciam chcete preniknúť vždy až na koreň. Vaším cieľom nie sú zisky, ale zabezpečenie života na úrovni pre celú rodinu, a tak bohatnete aj v duchovnom zmysle. Silný chcete byť ako súčasť celku, a nie ako tvrdý vládca.

jablkový typ

Jablkový typ – vodnár „21. 01 – 19. 02.“

Jablká sú bohaté na pektín a vlákniny znižujúce hladinu cholesterolu v krvi. Draslík podporuje činnosť obličiek a svalov. Z biolátok je to karotén, vitamíny B a C a éterické oleje. Konzumujte ich s kožkou. Jablkový typ: človeka je druh všadeprítomného tvora. Má mnoho kontaktov, je veselý, zvedavý až všetečný. Nie ste teda nijaký samotár, pútnik, dobrodruh, ale znalec pomerov a ľudí. K jablku má človek dôveru nielen ako k symbolu rajského poznania, ale aj kozmických síl. Jablko láka svojou šťavnatosťou a sladkosťou. Je však medzi ovocím ranostajom povzbudzujúcim do celého dňa. Nedá si vziať radosť z lásky.

banánový typ

Banánový typ – ryby „20. 02 – 20. 03.“

Banány, je dôležité, aby neboli prezreté. Dodávajú telu B6, draslík a horčík – všetko proti stresu. Energiu získava mozog z kyseliny pantoténovej, telo z ovocného cukru. Jeho vlákniny pomáhajú tráveniu. Banánový typ človeka sa nedá vyviesť z rovnováhy, aj keď sa svojím pričinením dostáva často do nepríjemných situácií. Je to dôkladný autokrát so zdravou fantáziou. Za nasadenou maskou je úprimná srdečnosť. Banány rastú v trsoch, na pohľad sú uložené chaoticky, ale je v tom nie náhodný poriadok. Držia pevne pohromade – symbolizujú dobrú a veľkú rodinu. Ich plody v tvare polmesiaca sa vždy obracajú k slnku.

«Zaujímavosti | Vytlačiť stránku

mojerecepty: vcielkaisr © 29.12.2007

Sdílet

Pocitadlo.sk