Vitajte na stránke mojerecepty ktoré pre Vás pripravuje vcielkaisr

Rady k jedlám:

prijemné posedenie

Jedz do polosýta...

Táto rokmi zažitá rada nestratila nič zo svojej aktuálnosti ani na začiatku nového storočia. Nedojedajte automaticky všetko, čo máte na tanieri. Prepchávať sa a tlstnúť je väčšia škoda, ako nedojedať.

Menšie porcie...

Existuje síce celý rad diét a nizkokalorických potravín, ale predstava, že ich môžete zjesť,koľko hrdlo žiada, je úplne nesprávna. Veľké porcie neúmerne rozťahujú žalúdok, ktorý chce stále viac. Dajte prednosť častejším, ale malým dávkam.

Nie je tanier, ako tanier...

Ak chcete schudnúť, prestaňte servírovať na biely porcelán. Z čiernych a tmavých tanierov sa je preukázateľne menej.

Do jedálne patrí sviečka...

Silné svetlo nad jedálenským stolom vzbudzuje u človeka väčšiu chuť jesť. Preto pri snahe schudnúť odborníci doporučujú tlmené svetlo sviečky.

Oči by jedli stále...

Po jedle odpracte z dosahu a dohľadu všetko, čo by vás mohlo provokovať k ďaľšej konzumácii. Jedlo v chladničke baľte do nepriehľadnej fólie, najlepšie alobalu.

Teplé nápoje...

Rôzne teplé čaje a bujóny sú bez pevnej vôle obyčajným klamom. Pocit sýtosti totiž vytvoria len na veľmi krátku dobu.

Chuť v ústach...

Je to barbarstvo, ale skúste po jedle mentolový cukrík alebo žuvačku. Silná chuť „vetra“ potlačí spomienky na predchádzajúce pôžitky a túžby v nich pokračovať.

Tajomstvo fenyklu...

Úporný hlad často zaženie fenykel nakrájaný napríklad do zeleninových šalátov, navyše ešte dostatočne odvodňuje a pomáha tak pri redukcii váhy.

Citrusové plody...

Pomaranče, grepy a citróny obsahujú množstvo vitamínu C, ktorý podporuje spaľovanie tukov, dokonca aj tých, ktoré už boli rozpustené v krvi.

Vôňou proti hladu...

Posledné výskumy ukázali, že vôňa zeleného jablka a mäty signalizuje mozgu plný a spokojný žalúdok, aj keď to nie je pravda.

Sila podvedomia...

Nevzdávajte sa a myslite pozitívne. Každý deň si večer pred spaním predstavujte svoju štíhlu a pevnú postavu. Sila podvedomia je skutočne obrovská!

«Zaujímavosti | Vytlačiť stránku

mojerecepty: vcielkaisr © 25.12.2007

Sdílet

Pocitadlo.sk