Vitajte na stránke mojerecepty ktoré pre Vás pripravuje vcielkaisr

Špikované zajačie stehno

mojerecepty: špikované zajačie stehno, zajac po poľovnícky

zajačie stehno., ocot., slanina., cesnak., čierne korenie., bobkový list., klinčeky

Zajačie stehno zalejeme octom a necháme 6 hodín odstáť. Vyberieme a umyjeme v studenej vode. Mäso oddelíme od kosti a prešpikujeme ho. Namiesto kosti vložíme okorenenú slaninu. Stehno zvinieme a zaviažeme niťou. Položíme do panvice, 10 minút pečieme na vysokej teplote. Potom prepneme na nižšiu teplotu a stehno pečieme z oboch strán asi 20 minút. Do šťavy pridáme cesnak, bobkový list a klinčeky. Zajačie stehno sa môže podávať teplé s prílohami alebo studené pokrájané na plátky.

Zajac po poľovnícky

zajac., ½ pohára suchého bieleho vína., 2 strúčiky cesnaku., polievka., šalvia., rozmarín., soľ., čierne korenie., ocot., 2 sardinky

Zajaca pokrájame, pečieme, a keď mäso dostane farbu, zalejeme ho vínom. Varíme ho dovtedy, kým sa voda nevyparí. Pridáme cesnak, rozmarín, šalviu a polievku, dobre premiešame. Osolíme, okoreníme a na najnižšej teplote varíme 60 minút. Mäso vyberieme a uložíme na zahriatu misu. Zvyšok šťavy dáme do menšej nádoby, pridáme potlačené sardinky a trocha octu a za stáleho miešania varíme 3 minúty na najnižšom stupni. Šťavu nalejeme na mäso a podávame.

«Divina | Vytlačiť stránku

mojerecepty: vcielkaisr © 12.06.2007

Sdílet

Pocitadlo.sk