Vitajte na stránke mojerecepty ktoré pre Vás pripravuje vcielkaisr

Tipy

mojerecepty: dekorácia kuchyne

Chytač na mlieko. – Varíte „ostošesť“, ale ako zariadiť, aby vám mlieko nevykypelo? Pred varením potriete okrej hrnca tukom a mlieko prestane vystrkovať rožky.

Máte „grambľavé“ ruky? - Poliali ste koberec červeným vínom. Vyčistíte ho jednoducho! Nalejte na škvrnu trochu bieleho vína, nechajte ich, nech spolu chvíľu zápasia a škvrna zmizne sama od seba.

Zájdené varešky budú ako zo škatuľky. - Ak podržíte varešku pred varením pod prúdom studenej vody, mastnota ani pach jedla sa na nej nebudú tak zachytávať. Ak sa vám aj napriek tomu podarí varešku silno znečistiť, stačí ju na noc ponoriť do slanej vody a ráno bude opäť ako zo škatuľky.

Ako zachrániť presolenú polievku. - Máte náladu pod psa, pretože v polievke je toľko soli, že sa nedá jesť? Ľahká pomoc. Pridajte vaječný bielok, ktorý pohltí väčšinu soli. Potom polievku sceďte, bielok odstránte a všetko bude tak, ako má byť.

Ak máte problémy so zaspávaním, dajte si pred spaním pár datlí. Považujú sa za prírodný uspávací prostriedok, pretože vo veľkom množstve obsahujú tryptofán, ktorý sa v tele mení na spánkový hormón melatonín.

«Rady a tipy | Vytlačiť stránku

mojerecepty: vcielkaisr © 29.04.2007

Sdílet

Pocitadlo.sk